לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית לדיו / טונר למדפסת שלכם
חייגו 1700-50-70-55 והשליח בדרך אליכם

מה ההבדל בין דיו לטונר למדפסת

מה ההבדל בין דיו לטונר למדפסת, מה היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם? כיצד תוכלו להחליט איזה מהם יותר מתאים לצרכים שלכם?
הכנו עבורכם את המדריך השלם שיעשה לכם סדר בנושא זה.

מה ההבדל בין דיו לטונר למדפסת

צרכנים רבים נוטים להתבלבל בין השניים, אך דיו וטונר הם שני סוגים שונים לחלוטין של מחסניות מדפסת,
כל אחד מהם בעל יתרונות וחסרונות, כל אחד מהם מתאים לסוג אחר של מדפסות.

דיו לעומת טונר: מה ההבדל?

מדפסות, בין אם מדובר במדפסת קטנה לשימוש ביתי, מדפסת לשימוש משרדי או מכשירים משולבים הכוללים מספר פונקציות, כולם מסתמכים על דיו או טונר להדפסה.

ההבדל הגדול והמשמעותי ביותר בין דיו לטונר הוא העובדה שכל אחד מהסוגים הללו מתאים לסוג אחר של מדפסות. מדפסות הזרקת דיו מסתמכות על דיו בעוד שמדפסות לייזר מדפיסות באמצעות טונר.

אז מה ההבדלים בין השניים?

אז ת'כלס- מה ההבדל בין דיו לטונר למדפסת בצורה פשוטה? להלן התשובה- דיו למדפסת הוא נוזל כהה שצבוע על ידי פיגמנט מסוים בכדי ליצור את פריסת הגוונים הרצויים על גבי ההדפסה. המרכיבים של דיו למדפסת כוללים פיגמנט שחור המיוצר על בסיס פחמן, חומר מקשר, חומרי ייבוש וחומרים נוספים. בכדי להגיע להדפסה ברמה גבוהה, דיו איכותי למדפסת מופק בשילוב תוספים שמטרתם לספק דפוס עמיד יותר לאורך זמן, לווסת בועות אוויר על גבי ההדפסה, לשפר את זרימת הדיו ולהשפיע על הגימור.

טונר הוא פיגמנט אבקתי העובר תהליך חימום בזמן ההדפסה וכך נקשר ישירות על גבי הנייר. טונר איכותי למדפסת מורכב בעיקר מפולימרים, מינרלים ותרכובות אורגניות שפותחו במטרה לספק רמת הדפסה גבוהה, איכות תמונה וחדות.

דיו או טונר – מה עדיף?

עומדים בפני רכישת מדפסת? מחליפים את המדפסת המשרדית? רגע לפני הרכישה שלכם, כדאי מאוד שתדעו מהם ההבדלים בין טונר לדיו. כך, שתוכלו לבחור את סוג המדפסת שמתאים בדיוק לצרכים שלכם. הנה כמה מהיתרונות הבולטים של מחסניות דיו.

 • מחיר נגיש יותר – החלפת מחסנית דיו נחשבת לזולה יותר מאשר החלפת טונר. עם זאת חשוב להבין כי במקרים רבים מחסנית טונר מאפשרת להגיע לכמות הדפסה גדולה יותר ממחסנית דיו, כך שלמעשה הפער מתקזז. עם זאת, עדיין מדובר ברכישה זולה יותר.
 • מתייבש מהר – דיו מתייבש על דפים מודפסים מהר יחסית, כך שההדפסה נשארת נקייה מכתמים ומריחות צבע.

יתרונות בולטים להדפסה באמצעות טונר:

 • אקולוגי יותר בחלק מהמקרים – טונרים מסוימים המופקים על בסיס צמחי עשויים להיות זמינים כחלופה בת קיימא וידידותית לסביבה והן נחשבות לעדיפות על פני מחסניות כימיות.
 • הדפסה מהירה– מדפסות לייזר מתאפיינות במהירות הדפסה גבוהה יותר ממדפסות הזרקת דיו, כך שבחירה בטונר היא למעשה מהירה יותר.
 • איכות גבוהה –ההדפסה באמצעות מדפסת לייזר מאפשרת לקבל תמונות איכותיות וטקסט חד וברור, כך שהשימוש בטונר מאפשר לקבל הדפסה מדויקת באיכות גבוהה.

 

איך תדעו מה מתאים לכם?

קיימים מגוון גורמים המשפיעים על בחירה בין מדפסת הזרקת דיו או מדפסת לייזר. הראשונה בהם והחשובה ביותר היא סוג השימוש, כלומר – לאן מיועדת המדפסת. מדפסת הזרקת דיו מתאימה במקרים רבים למדפסות בשימוש ביתי ואילו מדפסות לייזר נחשבות למהירות יותר ולכן מתאימות לשימוש משרדי ולבתי עסק. הנה עוד נקודות שכדאי לקחת בחשבון:

 • נפח הדפסה – אם אתם נוהגים להדפיס כמות גדולה של דפים תוך זמן קצר, מדפסת לייזר המשתמשת בטונר תעניק לכם תפוקה גבוהה ואת התמורה החסכונית יותר.
 • בהירות וחדות התמונה – אם השימוש העיקרי עבור המדפסת שלכם הוא הדפסת תמונות, מדפסת הזרקת דיו תאפשר לכם ליהנות מהדפסה ברזולוציה גבוהה במיוחד.

אנחנו מקווים שהצלחנו להסביר לכם בצורה ברורה מה ההבדל בין דיו לטונר למדפסת. אבל, אם אתם עדיין מתלבטים מה יותר טוב או מתאים לכם ולצורכיכם אנחנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם צוות המומחים שלנו, שישמח לעמוד לרשותכם ולהעניק לכם ייעוץ בנושא.

השאירו פרטים

ונחזור אליכם מיידית  השאירו פרטים

  ונחזור אליכם מיידית   התקשרו עכשיו 1700-50-70-55